Warsztaty służb i artystyczne na obozie Wiatrołap 2019


Lista wszystkich warsztatów służb i warsztatów artystycznych na obozie Wiatrołap 2019

Wszystkie warsztaty umieszczone są w następującym kontekście czasowym:
9.30 – 10.40 I wykład
11.00 – 11.50 II wykład
12.00 – 13.00 WARSZTATY SŁUŻB
13.00 – 14.00 OBIAD
14.15 – 15.15 WARSZTATY ARTYSTYCZNE

Dodatkowo na II wykładzie będzie oddzielne Seminarium Uzdrowienia Wewnętrznego, prowadzone przez Izę Ciesiółkę i Magdę Brodę. Będzie to seminarium w cyklu –  jedna godzina przez 6 dni z brakiem możliwości dołączenia w środku tygodnia.

WARSZTATY SŁUŻB (godzina 12.00 – 13.00)

Surprise Sithole – Chodzenie w rzeczywistości nadnaturalnej
Chodzenie w bożym planie, znakach i cudach w codzienym życiu. Od czwartku warsztat będą kontynuować Wendel i Wiola Lewis
Wiola i Wendel są na polu misyjnym od 9 lat. Poznali się w 2013 roku w Mozambiku, Afryce. Przez 4 lata służyli w Mozambiku w szkole misyjnej, a także zabierali grupy studentów na krótkoterminowe misje na całym świecie, zarówno do rozwiniętych miast jak i niedostępnych i biednych zakątków trzeciego świata. Ich serca płoną dla prostej ewangelii. Pragną widzieć jak jej moc zmienia ludzi wokół nich gdziekolwiek są. W 2018 rokuje kwietniu Wendel i Wiola wzięli ślub i wyjechali do Laosu jednego z krajów, które Bóg położył im na serce. We wrześniu tego roku spodziewają się swojego pierwszego dziecka.

Magda i Ryszard Sadowscy – Doświadczenie Miłości Ojca – część 2
Warsztat przeznaczony jest  przede wszystkim dla osób, które już uczestniczyły w jakimś wydarzeniu Doświadczenia Ojcowskiej Miłości Boga, czy to Misji Ojcowskiego Serca Boga, czy Fatherheart Ministries.Bóg Ojciec posłał swojego Syna, Jezusa Chrystusa, abyśmy mogli być pojednani z Nim. Naszym przeznaczeniem jest to, by mieć realny dostęp do Ojca przez Jezusa, w Ducha Świętym. To ogromna różnica, czy żyjemy jak sieroty pozbawione Ojca, nawet jeśli przyjęliśmy zbawienie, czy też doświadczamy tego, czym jest życie w tożsamości syna. Ma to konkretne przełożenie na wszystkie dziedziny naszego życia.W czasie tego warsztatu chcielibyśmy wspólnie uczyć się jak robić kolejne kroki na drodze do prawdziwego Synostwa na poziomie serca. Niektóre z tematów, które będziemy omawiać to:

  • – Drzewo poznania dobrego i złego a drzewo życia
  • – Święta bojaźń Bożej miłości – czyli jak myślimy o miłości Boga
  • – Jak wzrastać w dziecięcej postawie serca wobec Boga
  • – Naśladowanie Jezusa w Jego Synostwie


Iza Ciesiółka – Rozwijanie daru proroczego.
Warsztat dla tych co: widzą słyszą i czują, dla tych co mają wizje od Pana i dla tych co widzą Anioły. Dla tych, którzy wchodzą do nieba. Potrzebujemy się rozwijać w tych darach i potrzebujemy nauczyć się pracować strategicznie, wiedząc że inni mogą dostać dalszą część naszego proroctwa. Potrzebujemy współpracując z innymi ku wspólnemu pożytkowi. Bo to pozwoli nam zobaczyć całą perspektywę.
Potrzebujemy zrozumieć jaki autorytet dostajemy, czy dotyczy on pojedynczych osób, społeczności, regionów, kraju itd. Jak rozrózniać proroctwo, jak poddać się pod rozsądzanie proroctwa.

Marek Ciesiółka – JAK Z NIĄ ŻYĆ?
I jak z nią wytrzymać? Kim ona jest? Przyjaciółką czy kochanką, kapłanką czy służebnicą, opiekunką czy podwładną? Ulegać jej, zdominować ją, uciec od niej, czy pokochać na nowo? Czy coś jeszcze jest przed nami? Czy inni mężowie mają łatwiej? I na co mi to było?
Cały tydzień rozmów w szczerym męskim gronie o naszej roli w małżeństwie. Tylko dla MĘŻÓW z minimum TRZYLETNIM stażem. Jeżeli chcesz być uczestnikiem tego seminarium, to twój ślub musiał odbyć się nie później niż w lipcu 2016 roku.

Krzysztof Jędrzejewski – Warsztat dawania – czy można głupio dawać ?„Możesz dawać bez miłości, ale nie możesz kochać bez dawania.”

– jakie masz dylematy w dawaniu, pomaganiu?
– odpowiedzialność – co i komu dajesz
– odpowiedzialność za budowanie relacji
– jak dokonywać wyborów, komu dać, a komu odmówić
– promowanie pomaganie, a chwalenie się pomaganiem
– utrzymywanie osoby w miejscu słabości, a inspirowanie do zmiany na lepsze
– jak sobie radzić z oczekiwaniami, pretensjami ludzi, którym pomagasz

Spotkania
-Wymiana doświadczeń i dylematów w dawaniu, pomaganiu.
-Co chcę osiągnąć przez dawanie ? – moja świadomość i motywacja (co to jest dobro ?)
-Jak dokonywać wyborów w dawaniu?
-Jaką odpowiedzialność powoduje dawanie ? jaką odpowiedzialność powoduje nie dawanie ?
-Jak radzić sobie z oczekiwaniami, pretensjami potrzebujących ? Jak być asertywnym ?
-Jak unikać chwalenia się dawaniem, a jednocześnie promować pomaganie?

Ania Szczot – Warsztat na temat uwielbienia i tańca.
Będziemy zgłębiać tajniki uwielbienia, uczyć się dlaczego uwielbiamy i jak to robić. Czy taniec w ogóle jest potrzebny? Dużo wiedzy teoretycznej, ale też praktyki i tańca.

Magda Broda – Warsztat z poradnictwa chrześcijańskiego.
Ludzie w czasie w którym żyjemy poszukują porad , odpowiedzi na swoje problemy i wyzwania życiowe.  Warsztat jest skierowany do osób, które  chcą  się zaangażować w bardziej świadome towarzyszenie  ludziom w kościele  czy też w świecie. Mówić będziemy o sercu chrześcijańskiego  poradnictwa, cechach doradcy, technikach poradniczych. Dotkniemy sfery rodziny, nastolatków i sytuacji kryzysowych w życiu jak śmierć osoby bliskiej, rozwód, utrata pracy. Jeśli  pragniesz ubogacić swoje umiejętności  to zapraszam Ciebie na ten intensywny , krótki kurs .

Liliana Cydejko – Ludzie Bożego Królestwa – Ludzie wpływu
Boże Królestwo- zrozumienie czym ono jest, jak się objawia i dlaczego jest ważne. Jak rozszerza się Boże Królestwo?
Wartości Bożego Królestwa.
Kim są ludzie należący do Bożego Królestwa i jakie jest ich zadanie?
Dlaczego ludzie Bożego Królestwa mają być ludźmi wpływu i co to oznacza?
Strefy wpływu- czym są i jak je zdobywać? +Praktyczne rady
Wzgórza wpływu czy łańcuch górski?
Jakie jest miejsce i rola Kościoła w zdobywaniu wzgórz wpływu? Czy widzimy przykłady w Piśmie Świętym? A co z państwem?
Strefa nadprzyrodzona aktywna dla poszerzenia Bożego Królestwa. Jak się w tym poruszać? Przykłady i ciekawe historie
Oczywiście, jak zawsze oprócz rozmów, słuchanie tego, co Bóg mówi do nas
Ten warsztat zmieni Cię

Iwona Styczeń – finanse a nasza tożsamość.

Warsztat finanse kontra tożsamość będzie przestrzenią do dyskusji i odkrywania jak to, w czym wyrośliśmy ma wpływ na postrzeganie finansów i Boga. Jaka jest realna szansa na zmianę?

Będziemy odkrywać nasze przekonania i wartości oraz ich wpływ na integralność i stan serca. Poznamy różne światopoglądy związane z finansami i sprawdzimy, który jest nam bliższy i co z tego wynika? Dzięki temu dostrzeżemy, z jakie miejsca startujemy i w których obszarach powinniśmy dążyć do standardów nieba. Co możemy zrobić by wzrastać w tożsamości Synów i Królestwa Ojca objawiając Boży zamysł dla finansów w naszym życiu i otoczeniu, na które wpływamy.

Przemek i Kasia Kopyto – Z obłoków na ziemię (dla osób w wieku 15-22)
Jaki jest sens mojego życia? Jakie jest moje miejsce na ziemi? Jak i kiedy podejmować kluczowe decyzje?

Honorata i Piotr Wąsowscy – MISJE W PRAKTYCE
Warsztaty obejmą tematy: jak rozpoznać powołanie misyjne, jak się przygotować do misji, jak być skutecznym na misji, różnorodność zaangażowania misyjnego, wyzwania na misjach, oraz inne tematy.
Honorata i Piotr Wąsowscy od 2007 roku są zaangażowani w projekty misyjne, ewangelizacyjne i charytatywne w zachodniej Ugandzie. Prowadzą w Ugandzie fundację „Gate of Hope”, w ramach której założyli cztery szkoły chrześcijańskie oraz na różne sposoby organizują pomoc dla ubogich, sierot i wdów. W Polsce w 2017 roku założyli i współprowadzą ośrodek dla uzależnionych i bezdomnych. Mają dwoje dzieci i mieszkają w Kaliszu. Kochają Boga, służąc Mu na różne sposoby. Ich darem jest zachęcanie wierzących do rozpoznania swego powołania i podążanie za Bożym głosem. O ich działaniach w Ugandzie można poczytać na stronie: www.uganda.info.pl

Jacek Sierka – Seminarium na temat czasów ostatecznych
Temat czasów ostatecznych jest bardzo obszerny. W Biblii około 150 rozdziałów odnosi się do niego bezpośrednio. Dlatego ważnym pytaniem dla
mnie jest od czego zacząć studiowanie tego tematu? Proponuję rozpoczęcie naszych rozważań od Księgi Proroka Daniela.

Księga Daniela jest wyjątkowa pośród wszystkich ksiąg proroczych ST. Bóg podzielił się ze swoim umiłowanym sługą, Danielem wieloma szczegółami, które w większości dotyczą nas i czasów, które nadchodzą. Nic więc dziwnego, że Daniel nie zrozumiał tego przekazu, a z wrażenia nawet się rozchorował. Wtedy Bóg powiedział mu, że w czasach ostatecznych mądrzy ludzie będą badać to słowo i je zrozumieją. Skoro tak, to przyszedł czas na otwarcie i zrozumienie przesłania tej księgi. Zapraszam was na spotkanie z Księgą Daniela. Spróbujemy razem zastanowić się nad
znaczeniem obrazów i słów, których Daniel nie był w stanie zrozumieć. Czy to arogancja myśleć, że jeśli nawet Daniel nie pojął tego przesłania
to może nam się to uda? Myślę, że nie – to Boża obietnica, a skoro Bóg to obiecał to studiowanie Księgi Daniela dzisiaj nie jest wyrazem pychy,
ale pokory i pragnienia współpracy z Bogiem. Będzie to mini seminarium – tylko 3 spotkania. To bardzo mało jak na „Apokalipsę ST”. Ale może uda nam się chociaż wzbudzić w nas głód do dalszego jej studiowania. Zapraszam serdecznie.

 

WARSZTATY ARTYSTYCZNE (godzina 14.15 – 15.15)

Pianino – Jan Przepiórkowski

Warsztat lepienia z gliny – Ania Cydejko – Lepienie z gliny pomaga się odprężyć, rozwija kreatywność, widzenie przestrzenne oraz sprawność ruchową rąk. Tym prostym oczywistościom towarzyszy dobra i twórcza zabawa, dostępna w zasadzie dla każdego. Glina daje wiele możliwości, gdy idzie o przeniesienie swoich wyobrażeń w rzeczywistość. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w kontakcie z gliną i tym co można z niej stworzyć.

Fitness – Ania Bartosik (prośba, żeby mieć wygodny strój sportowy, odpowiednie obuwie i matę(karimatę).
Warsztaty o charaketrze ruchowym, prowadzone przez instruktorkę fitness i trenera personalnego  z kilkunastoletnim doświadczeniem. Przejdziemy przez różne formy, od bardziej spokojnych:
-streching
-zdrowy kregosłup
-pilates
do intensywniejszych:
-tabata
-aerobox
-wzmacnianie

ZDROWY STYL ŻYCIA od wewnątrz i na zewnątrz!!! – Kasia Janicka
– pielęgnacja myśli – jak zawsze czuć się i widzieć w sobie córkę Króla?
– pielęgnacja twarzy i ciała – podstawy właściwej pielęgnacji
– pielęgnacja organizmu – sen, odpoczynek i zdrowe odżywianie
– makijaż – odpowiedni aby wydobyć to, co w nas najpiękniejsze, a delikatnie ukryć wszystko, co nie koniecznie chcemy pokazać

Będziemy się uczyć, ale przede wszystkim świetnie bawić

ZAPRASZAM SERDECZNIE wszystkie Przyjaciółki w przedziale wiekowym 16-106 🙂

Warsztat dietetyki – Asia Gola
Na moim warsztacie będziemy poruszać żywieniowe tematy Tabu i rozmawiać o tym czego nie przeczytasz w internecie.
– Fakty i Mity – jakie ? a to już niespodzianka ?
– Trochę ciekawostek o diagnostyce
– Pożyteczne mikroorganizmy w naszym ciele
– Skąd brać PRAWDZIWE jedzenie ?
– O odporności jakiej jeszcze nie słyszałeś
– „Nie ma głupich pytań”- czyli to czego Dietetyk Ci nie powie ?

Podstawowe techniki skautowe – Zbyszek Dębski – 1. Krzesanie ognia 2. Węzły i mocowania 3. Terenoznawstwo 4. Narzędzia 5. Pierwsza pomoc

Boża poczta – Radek Krawczyk – Chcemy połączyć tworzenie artystycznych kartek (papier, kolaż, origami itp.) z proroczym tekstem z Biblii lub inspirowanym Biblią wpisanym na kartkę. Karteczki rozdajemy uczestnikom Wiatrołapu. Grupa wiekowa dowolna, ale najmłodsze dzieci do ok. 6-7 lat powinny być z rodzicem

Od Tożsamości do Przeznaczenia – Bożena Olszewska (grupa wiekowa powyżej 22)
Warsztat na którym będziemy odpowiadali na pytania, Kim jestem? Po co jestem? Jak podejmować decyzje zgodne z tym kim jesteś?

Oraz:

Mam Głos – Mam Wpływ – Liliana Cydejko
Kontynuacja warsztatu „Chrześcijanin a problemy współczesnego świata” z nowymi i starymi, a wciąż aktualnymi tematami.

Doświadczenia Ojcowskiej Miłości Boga – Magda i Ryszard Sadowscy
Warsztaty mają na celu zaproszenie każdego z uczestników do głębszego doświadczenia bezwarunkowej miłości Ojca, dostępnej dla nas przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym. W ciągu tego tygodnia przedstawimy podstawowe biblijne prawdy związane ze znaczeniem osobistej, doświadczalnej relacji każdego wierzącego z Bogiem jako swoim Ojcem i jej roli w przejściu od sierocego stylu życia do życia w tożsamości synów i córek Boga. Warsztaty są również okazją przybliżenia się w intymnej relacji do Ojca poprzez posługę modlitewną i czas osobistej refleksji.