Goście Wiatrołapu 2020


Dan & Kathryn Wunrow
Dan dorastał w chrześcijańskim domu, jako syn luterańskiego pastora, ale dopiero gdy w wieku 16 lat całkowicie oddał swoje

życie Jezusowi, zaczął pojmować rzeczywistość Boga, który go kochał i miał plan dla jego życia.

Dan jest absolwentem North Central Bible College w Minneapolis. W latach 1991-1999 pełnił funkcję dyrektora wykonawczego South Dakota Right to Life (Prawo do Życia). W tym czasie Południowa Dakota stała się znana jako najbardziej pro-life (za-życiem) stan w kraju dzięki uchwaleniu nie mniej niż 10 praw potwierdzających/popierających życie i spadkowi liczby aborcji o ponad 40%! Dan jest również wyświęconym usługującym od 1992 roku.

Osobiste świadectwo Kathryn jest potwierdzeniem mocy Jezusa Chrystusa, aby wyzwolić i zmienić życie zniszczone przez grzech. Pewnej kwietniowej nocy 1980 roku, w wieku 21 lat, umierając z powodu przedawkowania narkotyków, doświadczyła przerażającej rzeczywistości wieczności w piekle. Kathryn jest absolwentką Global University, a także ordynowany usługującym .

Dan i Kathryn pobrali się 3 grudnia 1982 roku. Chociaż kilku lekarzy twierdziło, że nigdy nie będą mogli mieć dzieci, Bóg w cudowny sposób pobłogosławił ich trójką dzieci: Joy, Nathan i Jenny. Wszystkie ich dzieci są już w małżeństwach, i łącznie (jak dotąd) Dan i Kathryn mają mają sześć wnuczek i jednego wnuka!

W 1999 roku Dan & Kathryn założyli działalność non-profit „JEGO Ambasadorowie dla Narodów”. Ich pasją jest „przygotowanie drogi” na przyjście Pana poprzez: wzywanie chrześcijan na całym świecie do intymności z Bogiem i jedności między sobą oraz głoszenie Ewangelii jako misjonarze-ewangeliści.

Dan & Kathryn intensywnie usługiwali w Stanach Zjednoczonych i 119 innych krajach, w kościołach, szkołach biblijnych i bazach YWAM.
Bóg użył ich darów duszpasterskich i nauczających, aby wylać swoją orzeźwiającą wodę i oświetlić swoim światłem bardzo suche i ciemne miejsca. Nie tylko widzieli, jak życie indywidualne ludzi z którymi pracowali zostało przemienione mocą Bożą, ale jak kościoły i wspólnoty uzyskały większą wolność.

„A teraz jesteśmy ambasadorami Chrystusa, jak gdyby Bóg upominał przez nas: prosimy was w imieniu Chrystusa, pojednajcie się z Bogiem”. 2 Koryntian 5:20