Warsztaty służb i artystyczne na obozie Wiatrołap 2020


Lista wszystkich warsztatów służb i warsztatów artystycznych na obozie Wiatrołap 2020

Wszystkie warsztaty umieszczone są w następującym kontekście czasowym:
9.30 – 10.30 I wykład
11.00 – 11.50 II wykład
12.00 – 13.00 WARSZTATY SŁUŻB
13.00 – 14.00 OBIAD – I TURA
14.00 – 15.00 OBIAD – II TURA
15.00 – 16.00 WARSZTATY ARTYSTYCZNE

Dodatkowo na II wykładzie będzie oddzielne Seminarium Uzdrowienia Wewnętrznego, prowadzone przez Izę Ciesiółkę i Magdę Brodę. Będzie to seminarium w cyklu –  jedna godzina przez 6 dni z brakiem możliwości dołączenia w środku tygodnia.

WARSZTATY SŁUŻB (godzina 12.00 – 13.00)

Dan Wunrow – Małżeństwo i rodzina

Podczas codziennych warsztatów przez sześć dni będziemy mówić na temat „Małżeństwo i rodzina. Od pornografii do rozwodu po wychowywanie dzieci i przedefiniowanie małżeństwa i płci… Rodzina jest atakowana jak nigdy dotąd! Istnieje demoniczny plan zniszczenia rodziny. Podczas tych warsztatów będziemy się dzielić niesamowitym wglądem w Słowo Boże na temat Małżeństwa, Seksu , Komunikacji, Wychowywania Dzieci i nie tylko!”

Iza Ciesiółka – Rozwijanie daru proroczego.

Kochani warsztaty kieruję jak co roku do osób, które:
-już poruszają się w obdarowaniu proroczym.
-Chciałyby poznać strategie służby proroczej. Obszary własnego posługiwania.
-Chciałyby poszerzyć swój dar o nowe doświadczenia.
-Zobaczyć czym jest dar rozeznania i jak działa.
-Chcą posługiwać biorąc pod uwagę filtry rozeznania proroczego.
-Zadać sobie pytani jak mówić by być słyszanym. Zobaczyć jak charakter i trudne doświadczenia wpływają na dary duchowe.
Sprawdzić czy we właściwy sposób, chronią wrażliwość im daną i zobaczyć dlaczego ta nadwrażliwość wielokrotnie powoduje u  osoby proroczej zranienie.

Marek Ciesiółka – POTRÓJNY SZNUR – Tlen mężczyzn, czyli więzi miedzy facetami.
Od kilku lat na Wiatrołapie prowadzę 6 dniowe warsztaty dla mężczyzn. Zajmowaliśmy się „7 filarami męskości”, ojcostwem, trudną sztuką budowania relacji z partnerką, teraz przyszedł czas na męskie przyjaźnie. Na warsztacie zajmiemy się odpowiedzią na pytania: Jak stać się pionierem męskich przymierzy? Jak zacząć pracę z facetami? Dlaczego wszystko zależy od pierwszej iskry? Jak tworzyć środowisko bliskości, przeciwstawiając się epidemii samotności w dzisiejszym świecie i kościele? Jak uniknąć pułapki fałszywych oczekiwań?

Koh 4:12 „A jeżeli jednego można pokonać, to we dwóch można się ostać; a sznur potrójny nie tak szybko się zerwie.”

Krzysztof Jędrzejewski – Warsztat dawania – czy można głupio dawać ?„Możesz dawać bez miłości, ale nie możesz kochać bez dawania.”

– jakie masz dylematy w dawaniu, pomaganiu?
– odpowiedzialność – co i komu dajesz
– odpowiedzialność za budowanie relacji
– jak dokonywać wyborów, komu dać, a komu odmówić
– promowanie pomaganie, a chwalenie się pomaganiem
– utrzymywanie osoby w miejscu słabości, a inspirowanie do zmiany na lepsze
– jak sobie radzić z oczekiwaniami, pretensjami ludzi, którym pomagasz

Spotkania
-Wymiana doświadczeń i dylematów w dawaniu, pomaganiu.
-Co chcę osiągnąć przez dawanie ? – moja świadomość i motywacja (co to jest dobro ?)
-Jak dokonywać wyborów w dawaniu?
-Jaką odpowiedzialność powoduje dawanie ? jaką odpowiedzialność powoduje nie dawanie ?
-Jak radzić sobie z oczekiwaniami, pretensjami potrzebujących ? Jak być asertywnym ?
-Jak unikać chwalenia się dawaniem, a jednocześnie promować pomaganie?

Magda Broda – Warsztat z poradnictwa chrześcijańskiego.

Ludzie w czasie w którym żyjemy poszukują porad , odpowiedzi na swoje problemy i wyzwania życiowe.  Warsztat jest skierowany do osób, które  chcą  się zaangażować w bardziej świadome towarzyszenie  ludziom w kościele  czy też w świecie. Mówić będziemy o sercu chrześcijańskiego  poradnictwa, cechach doradcy, technikach poradniczych. Dotkniemy sfery rodziny, nastolatków i sytuacji kryzysowych w życiu jak śmierć osoby bliskiej, rozwód, utrata pracy. Jeśli  pragniesz ubogacić swoje umiejętności  to zapraszam Ciebie na ten intensywny, krótki kurs.

Liliana Cydejko – Czas Odosobnienia i Rozwój Osobisty

„zaprowadził ich na górę wysoką na osobność..” Mat 17,1
Czym jest czas odosobnienia?
Dlaczego Jezus odchodził na odosobnienie?
Jaką pełni rolę w życiu chrześcijan i jaki ma związek z rozwojem osobistym w każdej dziedzinie życia?
Czy to prawda, że słyszysz i doświadczasz wtedy Boga mocniej?
Jak przygotować się i praktykować „ czas odosobnienia”?
Praktyczne wskazówki, rady i świadectwa z doświadczania tego czasu z perspektywy kilkunastu lat praktykowania go.
Czym jest „rozwój osobisty” i dlaczego o tym mówimy?
Praktyczne wskazówki, rozmowa i ćwiczenia dotyczące obu zagadnień.
Zapraszam Wszystkich, którzy pragną doświadczyć „ miejsca i czasu odosobnienia”, a także chcą rozwoju osobistego w swoim życiu.

Iwona Styczeń – Kariera na ostrzu noża

Warsztat o odkrywaniu swojej naturalnej wewnętrznej konstrukcji.
Bywa w życiu tak, że często czujemy się jak kwadratowe kołki w okrągłych otworach. Porównujemy się i dążymy do tego, czego nie mamy ale mają inni.
Bywa, że nadmiernie skupiamy się na naszych słabościach zamiast rozwijać mocne strony.
Tymczasem mamy pewną kombinacje cech, która w naturalny sposób daje nam motywację do działania. To sprawia choćby to, że pracuje nam się lżej.
Warsztat pomoże odkryć i nazwać naturalne cechy, zidentyfikować środowisko i uwarunkowania, które nas wspierają, by się rozwinąć.
Większa samoświadomość pozwala lepiej współpracować z Bogiem i jego planami wobec nas.
Warsztat będzie prowadzony w oparciu o profesjonalne narzędzie badawcze – Kompas Kariery.

Iwona Styczeń ma doświadczenie w zarządzaniu rozwijane w środowisku wartości chrześcijańskich. Prowadzi własną firmę szkoleniowo coachingową opartą na osobistej pasji pracy z drugim człowiekiem w obszarach finansowych i rozwijania własnego potencjału.


Zbyszek Dębski – TATO CAFE

Kilka lat temu brałem udział w warsztatach RODZIC CAFE prowadzonych przez Kasię i Przemka Kopyto. To był świetny czas zachęty, inspiracji, wymiany doświadczeń między rodzicami. Teraz chcę zrobić coś podobnego dla ojców. Podczas naszych spotkań spróbujemy odpowiedzieć na pytania, które sami sobie stawiamy. Porozmawiamy między innymi o budowaniu relacji z dziećmi, o wyzwaniach związanych z ojcostwem, o dyscyplinie i pomysłach na spędzanie czasu z dziećmi. A tak na warsztat zaprasza mój syn Kuba: „Z dziećmi czasem nie jest łatwo, ale i tak kochasz je najmocniej. Będąc rodzicem wiadomo, że od czasu pojawienia się pierwszego na świecie więcej chcesz poświęcać im niż sobie. Jeśli chcesz porozmawiać na temat ojcostwa, lub po prostu usłyszeć, jak radzą sobie z tym inni faceci to przyjdź. Warsztat poprowadzi ojciec czwórki dzieci. Przyznam szczerze, że nie miał łatwo.” Tak jak Kuba napisał jestem ojcem czwórki dzieci: Kingi (22 lata), Kuby (19 lat), Nel (13 lat) i Jasia (9 lat). Szczęśliwym ojcem. Wprawdzie wciąż jestem w drodze jaką jest ojcostwo, ale mam już sporo własnych doświadczeń, którymi chętnie się podzielę. Liczę też na udział wielu innych ojców, którzy wniosą swój wkład w ten warsztat. Jestem przekonany, że wspólnie spędzony czas wyda bardzo dobry owoc.

Agata Wieliczko i Daria Antczak – Warsztat uwielbienia – nie tylko dla wokalistów_tek

Agata Wieliczko i Daria Antczak zapraszają na warsztat uwielbienia. Zapraszamy osoby, które zastanawiają się nad dołączeniem do grupy „muzycznej” w swoim kościele, jak i osoby, które już w nich służą. Poruszymy duchowe i techniczne aspekty służby w uwielbieniu. Trochę się rozśpiewamy i sprawdzimy czy w zespole „śpiewać każdy może”. Wspólnie zastanowimy się nad odpowiedzialnością lidera i pozostałych członków zespołu. Porozmawiamy o trudnościach w służbie i jak sobie z nimi radzić. Postaramy się odpowiedzieć na problematyczne pytania i prawdopodobnie będziemy zbyt szczere


Pigułka inspiracji czyli poobiedni wykład tematyczny, pod dębem dla dorosłych (godzina 15.00 – 16.00)
Niedziela
– Magda i Ryszard Sadowscy – Intymna  Relacja z Ojcem –
Poniedziałek – Agnieszka Gierba Jędrzejewska – Uzależnienie dzieci od internetu
Wtorek – Kasia i Przemek Kopyto – JAK DBAĆ O ZDROWIE PSYCHICZNE. Fundamenty zdrowego życia psychicznego, co najbardziej nam szkodzi, kiedy udać się do specjalisty, czy chrześcijanin może chorować psychicznie
Środa  – Liliana Cydejko – Seminarium o zaangażowaniu społecznym
Piątek – Dawid Muszkiet – zakładanie kościołów – program, wsparcie i rozwój


WARSZTATY ARTYSTYCZNE (godzina 15.00 – 16.00)


Warsztat lepienia z gliny – Ania Cydejko
– Lepienie z gliny pomaga się odprężyć, rozwija kreatywność, widzenie przestrzenne oraz sprawność ruchową rąk. Tym prostym oczywistościom towarzyszy dobra i twórcza zabawa, dostępna w zasadzie dla każdego. Glina daje wiele możliwości, gdy idzie o przeniesienie swoich wyobrażeń w rzeczywistość. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w kontakcie z gliną i tym co można z niej stworzyć.

Kostka Rubika – Rafał Rzempała
–  Jeśli chcesz spędzić trochę czasu na rozwijającej rozrywce dla każdego to serdecznie zapraszam Cię na te warsztaty. Jeśli zawsze chciałeś po prostu nauczyć się układać, albo jesteś już trochę obeznany w tej dziedzinie, to na pewno znajdziesz tutaj coś dla siebie i spędzisz czas w wesołym towarzystwie. Będziesz mógł poznać najprostsze oraz zaawansowane metody układania klasycznej kostki, krok po kroku, a także będziesz miał okazję zmierzyć się z bardziej egzotycznymi kostkami (2×2, 4×4, czworościan, 12-ścian megaminx, gear cube, mirror). Wyjaśnię także uniwersalną notację, która pomoże Ci samemu uczyć się układać dowolną kostkę. Pokażę również budowę kostek od środka, jakie kostki warto kupować i jak o nie dbać. Dla bardzo ambitnych mogę pomóc w nauce blindfold czyli układania bez patrzenia. ! WAŻNE: jeśli posiadasz swoją kostkę to weź ją koniecznie ze sobą! Dobrze aby każdy miał swoją do nauki.

Sztuka ducha – Ewa Niskiewicz-Krawczyk
– Uwielbienie i prorokowanie przez działania plastyczne. Różne techniki. Wiek od 8 lat