WARSZTATY SŁUŻB I ARTYSTYCZNE NA OBOZIE WIATROŁAP 2023


Lista wszystkich warsztatów służb i warsztatów artystycznych na obozie Wiatrołap 2023

Wszystkie warsztaty umieszczone są w następującym kontekście czasowym:

9.30 – 10.30 I wykład
11.00 – 11.50 II wykład
12.00 – 13.00 WARSZTATY SŁUŻB / Seminarium Uzdrowienia Wewnętrznego
13.00 – 13.45 OBIAD – I TURA
13.45 – 14.30 OBIAD – II TURA
14.30 – 15.30 WARSZTATY ARTYSTYCZNE i STREFY CAFE

Dodatkowo na II wykładzie będzie oddzielne Seminarium Uzdrowienia Wewnętrznego, prowadzone przez Izę Ciesiółkę i Magdę Brodę. Będzie to seminarium w cyklu –  jedna godzina przez 6 dni z brakiem możliwości dołączenia w środku tygodnia.


WARSZTATY SŁUŻB (12.00 – 13.00)

Magda Broda – Warsztat poradnictwa Chrześcijańskiego
Na tym warsztacie  spojrzymy na  kilka praktycznych zagadnień, które często trapią ludzi jak: wychowanie nastolatka, żałoba, relacje, kryzysy finansowe i zawodowe, i inne stresujące sytuacje, podczas który ludzie szukają pomocy i porady jak przejść dalej. Z różnego poradnictwa i doradztwa korzysta  współcześnie wiele osób, my zobaczymy jak praktykować poradnictwo jako osoby wierzące , kierując się wartościami chrześcijańskimi i światopoglądem Chrystocentrycznym. Odkrywać  będziemy naszą drogę w gąszczu ofert poradniczych . Zyskasz praktyczne wskazówki jak poruszać się w tym temacie. Warsztat skierowany jest do ludzi z darem duszpasterskim , z sercem do uczniostwa i towarzyszenia ludziom  w kryzysach życia i dla tych którzy mają empatię, którą pragną ukierunkować. Krzysztof Jędrzejewski – Warsztat dawania – czy można głupio dawać?
„Możesz dawać bez miłości, ale nie możesz kochać bez dawania.”
– jakie masz dylematy w dawaniu, pomaganiu?
– odpowiedzialność – co i komu dajesz
– odpowiedzialność za budowanie relacji
– jak dokonywać wyborów, komu dać, a komu odmówić
– promowanie pomagania, a chwalenie się pomaganiem
– utrzymywanie osoby w miejscu słabości, a inspirowanie do zmiany na lepsze
– jak sobie radzić z oczekiwaniami, pretensjami ludzi, którym pomagasz


Agnieszka Gierba-Jędrzejewska – Ja i mój dom chcemy służyć Panu – warsztaty na temat gościnności
Jeśli kochasz poznawać ludzi , pragniesz dowiedzieć się, na czym polega gościnność i jak ją praktykować w oparciu o Boże Słowo albo zastanawiasz się, czy każdemu należy udzielać gościny , ewentualnie masz w sercu posługiwanie w tym obszarze w swoim kościele zapraszam na warsztaty „Ja i mój dom chcemy służyć Panu”. Podczas spotkań będziemy się również dzielić doświadczeniami dotyczącymi wyzwań i ograniczeń związanych z tą służbą oraz wzajemnie się inspirować.Iza Ciesiółka –  Perspektywa prorocza w obecnym czasie trudnym czasie.  – Proroctwo indywidualne, proroctwo do kościołów, proroctwo do krajów.
Jaki obszar proroczy Bóg nam powierza gdzie możemy a gdzie nie powinniśmy wchodzić
Czy mogę wejść głebiej wposługę proroczą.
Widzieć niewidzialne.
Czym jest walka duchowa, jak ja prowadzić, jakie elementy są w niej ważne.
Spojrzenie globalne w tworzeniu strategii proroczej modlitwy.
Czy Bóg objawia nam przyszłość i to co może nam zagrażać? Dlaczego?Marek Ciesiółka – Charakter wykuwany w ogniu zmian (tylko dla pełnoletnich mężczyzn)
Przytul zmianę. Zmiana wymuszona czy wymarzona? Na jedno wychodzi. Wiara wymaga zmiany. Bóg da cud, ale ty daj dwie ryby i pięć chlebów. Nic się nie zmieni, jeśli czegoś nie zmienisz. Naszą najczęstszą reakcją na zmianę jest ucieczka. Wolimy zmianę ominąć niż przytulić. Nie będą to profesjonalne wykłady ale rozmowy o sobie, o swoich fuckupach, o smutkach, nędzy i porażkach, o radościach, sukcesach, zwycięstwach i spełnieniach.Liliana Cydejko – „Gdzie jest Twój/Wasz skarb, tam będzie i Twoje/Wasze serce”
Na warsztacie porozmawialmy o tym, co jest skarbem w naszym życiu oraz dlaczego to jest takie ważne.

Zobaczymy co mówi o tym Pismo Święta, a co w większości przypadków myślą ludzie, kiedy mówi się o skarbie.

Dotkniemy tematu poznawania i bliskości z Bogiem oraz jak to wygląda w naszym życiu.

Porozmawiamy o marzeniach, które „nosimy” w swoich sercach i co z tym dalej…(jak praktycznie się do tego zabrać).

Będzie tu miejsce na słuchanie, dzielenie się i rozmowę.

To będzie dobrze spędzony czas, który zaowocuje w Twoim i moim życiu 🙂

Do zobaczenia na warsztacie.

Liliana E. CydejkoKasia Kopyto – Strefa przyjaźni

Jeśli chcesz umieć w relacje – przyjdź!

Razem poszukamy super tipów na to, jak zacząc i co robić dalej, żeby zaraz się nie rozwaliło i trwało jak najdłużej.


Przemek Kopyto – „Zdrowie psychiczne a życie duchowe”
Jako ludzie wierzący miewamy czasem problem z rozróżnieniem problemów duchowych i zaburzeń psychicznych dotyczących obszaru duszy, dodatkowo nierzadko manifestujących się w ciele. Jak się w tym wszystkim połapać? Jak rozpoznać podstawowe objawy zaburzeń psychicznych? Kiedy walczyć duchowo, a kiedy iść do psychologa lub lekarza? Kiedy zmienić toksyczne środowisko? Kiedy sobie radzić samemu, a kiedy się zwrócić po pomoc?
O tym będzie ten warsztat. Zapraszam wierzących zainteresowanych zdrowiem psychicznym nie tylko innych, ale też swoim…

Asia i Dawid Muszkiet – Z czym do ludzi
Jak dziś we współczesnej Polsce komunikować Ewangelię i pomnażać uczniów?
Czym jest naśladowanie Chrystusa w zmieniającym się i zróżnicowanym społeczeństwie, które coraz mniej rozumie znaczenie słów opisujących chrześcijańską rzeczywistość? Jak zadbać o to, żeby to co najcenniejsze nie zagubiło się w tym co nieistotne.Agnieszka Kaflińska – Doświadczenie Miłości Ojca
W ramach warsztatów będziemy odkrywać co to znaczy mieć osobistą i doświadczalną relację z kochającym nas Bogiem Ojcem, tak jak mamy ją z Jezusem i Duchem Świętym. Zastanowimy się nad tym jakie znaczenie dla wypełnienia naszego powołania – a nawet Bożego przeznaczenia dla Kościoła – ma intymne doświadczenie Ojcowskiego serca Boga dla nas. Powiemy też o podstawowych przeszkodach w doświadczeniu Jego miłości. Będziemy również modlić się o to, abyśmy zaczęli żyć w rzeczywistości Jego Ojcowskiej miłości i doświadczać przemiany serca na wzór serca doskonałego Syna, Jezusa.


Monika Szary – Warsztaty kreatywnego budowania kariery Dzień Dobry, chciałabym zaproponować warsztat: Warsztaty kreatywnego budowania kariery. Jeśli myślisz o zmianie, o swoich niewykorzystywanych talentach, albo wykorzystanych, aż za nad to, to ten warsztat jest dla Ciebie. Różne perspektywy tworzą różne możliwości. Zobaczysz swoje zasoby. 

Zobaczysz Boga przymierza, kreatora świata, który może być kreatorem Twojego życia zawodowego. Na warsztacie doświadczysz mnóstwa inspiracji i pozytywnej energii. Jak czasami mniej może znaczyć więcej. Marz, myśl, działaj!!!

Misjonarz – Izrael w kontekście kraju i ludzi Zapraszam na warsztaty letnie, tematem będzie Izrael w kontekście kraju i ludzi
Historia powstania współczesnego państwa Izrael
Święta obchodzone przez Żydów, a święta biblijne święta Pana.
Izrael, a sprawa Polska – historia polskich Żydów, powojenne losy.
Judaizm rabinistyczny a judaizm biblijny.
Izrael współczesny – a początki z polskiej ziemi, jedzenie, zwyczaje, radości i ból.

Część warsztatowa będzie polegać na nauce hebrajskiego poprzez pieśni. Mam nadzieję, że poznamy dwie nowe piosenki i nauczymy się –  śpiewając – 2 błogosławieństw – krótkich.
Spotkanie będzie trwało 1h 15 minut. Pierwsza część hebrajski / 20 minut. Jeśli nie pragniesz śpiewać, pamiętaj, że będzie nas tłum i zawsze możesz się ukryć za sąsiadem, a skosztujesz radości poznania choć trochę języka Jeszui.


Bożena Olszewska – Komunikacja językiem serca

Warsztat o tym, jak rozumieć siebie i innych, i komunikować się z poziomu emocji i potrzeb.


WARSZTATY PO OBIEDZIE (14.30 – 15.30)

WARSZTATY ARTYSTYCZNE (14.30 – 15.30)


Ania Cydejko – Warsztat lepienia z gliny
Lepienie z gliny pomaga się odprężyć, rozwija kreatywność, widzenie przestrzenne oraz sprawność ruchową rąk. Tym prostym oczywistościom towarzyszy dobra i twórcza zabawa, dostępna w zasadzie dla każdego. Glina daje wiele możliwości, gdy idzie o przeniesienie swoich wyobrażeń w rzeczywistość. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w kontakcie z gliną i tym co można z niej stworzyć.


Ewa Niskiewicz-Krawczyk i Radek Krawczyk – Sztuka Ducha
Chcemy połączyć tworzenie artystycznych kartek (papier, kolaż, origami itp.) z proroczym tekstem z Biblii lub inspirowanym Biblią wpisanym na kartkę. Karteczki rozdajemy uczestnikom Wiatrołapu. Grupa wiekowa dowolna, ale najmłodsze dzieci do ok. 6-7 lat powinny być z rodzicem


Barbara Szymaniuk – Warsztat stylistyczno coachingowy True Colors
Warsztaty na których poznasz w jakich kolorach Ci najlepiej, jakie atuty posiada twoja sylwetka i jak dobierać swoje ubrania aby jak najlepiej wyrażały to czym obdarował Cię Stwórca . Od strony coachingowej zobaczymy w co” ubieramy się wewnątrz” i jakie są kolory naszego serca. Myśli są jak ubrania-zobaczymy co nam pasuje a co nie. Zapraszamy: Barbara Szymaniuk – artysta plastyk i stylista

Anna Włoch – Warsztat uwielbienia

Co jest ważniejsze: Serce czy talent? Płynięcie w Duchu czy przygotowanie? Prowadzenie pieśni czy prowadzenie ludzi? 

Teoria biblijna, czyli Słowa określające uwielbienie w Starym i  Nowym Testamencie, uwielbienie w Duchu i Prawdzie.  Praktyka: jak się przygotować do próby, uczyć tutorialu do piosenki, tworzyć set listę na uwielbienie, śpiewać nową pieśń, budować zespół i wiele innych rzeczy (o ile czas pozwoli), które nauczyłam się od mądrych ludzi oraz na swoich błędach i sukcesach. 


STREFA CAFE (14.30 – 15.30)


Kasia i Przemek Kopyto – Rodzic Cafe
Popołudniowa kawa w towarzystwie innych rodziców. Rozmów o dzieciach pewnie nie da się uniknąć, ale rozmawiać będziemy o nas, czyli rodzicach, i o naszych dylematach. Jak sobie radzić z poczuciem rodzicielskiej niekompetencji? Kto wie najlepiej, co jest dla mojego dziecka dobre? Jak pomóc dziecku podejmować dobre decyzje? Co zrobić, kiedy – jako rodzic – popełnię błąd? To tylko przykłady, ostateczne tematy będą nam się rodzic w trakcie spotkań.
Zapraszamy!


Ania Carrasco Zbierska – Mama Cafe 2.0 zaprasza na warsztat dla rodziców w kontekście rozwoju osobistego.

Poruszymy na nim tematy:

1. Poczucie mocy osobistej – wpływ, granice odpowiedzialności, talenty i moc do działania. Akceptacja miejsca, w którym jesteś.

2. Emocje i potrzeby, o które dbamy, a o które nie? Złość, poczucie winy i krzywdy oraz lęk.

3. Co chce nam powiedzieć okrutny krytyk wewnętrzny? Jak go oswoić? W czym pomaga? Jak być dla siebie wyrozumiałym.

Na jednym ze spotkań wykorzystamy metodę Bibliodramy.

Na pytania odpowie nam i zaprezentuje narzędzia ekspertka Beata Pręcikowska – psycholożka, trenerka i psychoterapeutka w trakcie certyfikacji. Na co dzień menedżerka zespołu HR, wspiera menedżerów i pracowników w ich codziennych wyzwaniach m.in. prowadząc szkolenia. Pracowała z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym w warszawskim Klubie Zamiast prowadzonym przez Fundację Nebo. Uwielbia pracować przy pomocy dramy, o której wiedzę zdobywała min. na szkoleniach w Nowym Jorku.

Warsztaty są przeznaczone dla osób w każdym wieku. Zapraszamy rodziców do uczestnictwa w spotkaniach z dziećmi. Dla dzieci 0-4 przygotowaliśmy specjalną strefę zabaw. Kawa, herbata i przekąski dla uczestników. Serdecznie zapraszamy!

Maciej Fijałkowski – Władza, polityka i pieniądze. Mechanizmy współczesnego świata.

Ze światem władzy, polityki i pieniędzy najczęściej nie chcemy mieć nic wspólnego, choć jednocześnie wywołują one nasze duże emocje i mają ogromny wpływ na nasze życie. Choćby z tego powodu warto znać podstawowe prawa rządzące tymi obszarami funkcjonowania krajów i społeczeństw. W trakcie spotkań będziemy rozmawiać również o wpływie tych praw na nasz kraj i jego funkcjonowanie, a także o specyfice polskiej sytuacji i rozwiązań w kontekście uwarunkowań międzynarodowych i wewnętrznych. Pochylimy się również nad tematem tegorocznych wyborów parlamentarnych w Polsce oraz możliwych scenariuszy i ich konsekwencji dla naszego kraju.

Celem zajęć jest wyposażenie uczestników w narzędzia umożliwiające lepsze zrozumienie otaczającego nas świata.

KONSULTACJE INDYWIDUALNE (14.30 – 15.30)

Modlitwy o uzdrowienie wewnętrzne – Jeśli zmagasz się z problemami, „bólem duszy”, nie wiesz od czego zacząć, zgłoś się do teamów usługujących uzdrowieniem wewnętrznym. Będą z Tobą modlić się i rozeznawać co można zrobić.

Modlitwy prorocze – osoby obdarzone proroczo, chętnie się o Ciebie pomodlą i zaczerpną z bożej rzeczywistości słowo od Boga dla Ciebie.