WARSZTATY SŁUŻB I ARTYSTYCZNE NA OBOZIE WIATROŁAP 2022


Lista wszystkich warsztatów służb i warsztatów artystycznych na obozie Wiatrołap 2022

Wszystkie warsztaty umieszczone są w następującym kontekście czasowym:

9.30 – 10.30 I wykład
11.00 – 11.50 II wykład
12.00 – 13.00 WARSZTATY SŁUŻB
13.00 – 14.00 OBIAD – I TURA
14.00 – 15.00 OBIAD – II TURA
15.00 – 16.00 WARSZTATY ARTYSTYCZNE

Dodatkowo na II wykładzie będzie oddzielne Seminarium Uzdrowienia Wewnętrznego, prowadzone przez Izę Ciesiółkę i Magdę Brodę. Będzie to seminarium w cyklu –  jedna godzina przez 6 dni z brakiem możliwości dołączenia w środku tygodnia.


WARSZTATY SŁUŻB (12.00 – 13.00)

Magda Broda – Warsztat poradnictwa Chrześcijańskiego
Na tym warsztacie  spojrzymy na  kilka praktycznych zagadnień, które często trapią ludzi jak: wychowanie nastolatka, żałoba, relacje, kryzysy finansowe i zawodowe, i inne stresujące sytuacje, podczas który ludzie szukają pomocy i porady jak przejść dalej. Z różnego poradnictwa i doradztwa korzysta  współcześnie wiele osób, my zobaczymy jak praktykować poradnictwo jako osoby wierzące , kierując się wartościami chrześcijańskimi i światopoglądem Chrystocentrycznym. Odkrywać  będziemy naszą drogę w gąszczu ofert poradniczych . Zyskasz praktyczne wskazówki jak poruszać się w tym temacie. Warsztat skierowany jest do ludzi z darem duszpasterskim , z sercem do uczniostwa i towarzyszenia ludziom  w kryzysach życia i dla tych którzy mają empatię, którą pragną ukierunkować.  Zapraszam !

Krzysztof Jędrzejewski – Warsztat dawania – czy można głupio dawać ?
„Możesz dawać bez miłości, ale nie możesz kochać bez dawania.”
– jakie masz dylematy w dawaniu, pomaganiu?
– odpowiedzialność – co i komu dajesz
– odpowiedzialność za budowanie relacji
– jak dokonywać wyborów, komu dać, a komu odmówić
– promowanie pomagania, a chwalenie się pomaganiem
– utrzymywanie osoby w miejscu słabości, a inspirowanie do zmiany na lepsze
– jak sobie radzić z oczekiwaniami, pretensjami ludzi, którym pomagasz

Agnieszka Gierba-Jędrzejewska – Ja i mój dom chcemy służyć Panu – warsztaty na temat gościnności
Jeśli kochasz poznawać ludzi , pragniesz dowiedzieć się, na czym polega gościnność i jak ją praktykować w oparciu o Boże Słowo albo zastanawiasz się, czy każdemu należy udzielać gościny , ewentualnie masz w sercu posługiwanie w tym obszarze w swoim kościele zapraszam na warsztaty „Ja i mój dom chcemy służyć Panu”. Podczas spotkań będziemy się również dzielić doświadczeniami dotyczącymi wyzwań i ograniczeń związanych z tą służbą oraz wzajemnie się inspirować


Iza Ciesiółka – Perspektywa prorocza w obecnym czasie wojny i kryzysu.
Jak budować zespoły proroczo wstawiennicze.
Dlaczego potrzebujemy proroków widzących
Czym jest walka duchowa, jak ja prowadzić, jakie elementy są w niej ważne.
Spojrzenie globalne w tworzeniu strategii modlitwy. Czy Bóg objawia nam przyszłość i to co może nam zagrażać?
Dlaczego ?


Marek Ciesiółka – Męski krąg; wystarczająco dobry facet
Warsztat TYLKO dla mężczyzna z co najmniej 3 letnim stażem małżeńskim.
Sześć praktycznych godzinnych rozmów o:
-Dogadywaniu się z żoną,
-Życiu seksualnym,
-Byciu ojcem,
-Zarabianiu kasy,
-Męskich przyjaźniach,
-Duchowym wyzwoleniu mężczyzn.
-Nie będą to profesjonalne wykłady ale rozmowy o sobie, o swoich fuckupach, o smutkach, nędzy i porażkach, o radościach, sukcesach, zwycięstwach i spełnieniach.


Liliana Cydejko – Wojna i Pokój
„A pokój Boży, który przewyższa wszelki zrozumienie będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie.” Fil, 4,7
Pojęcie pokoju…
Czym jest Boży pokój?
Co oznacza Shalom i jak go osiągać? ( Czy jest to od nas zależne?)
Pojęcie wojny…
Czym jest, a czym nie jest „walka duchowa”? Co na to Pismo Święte?
Czy zawsze musimy brać w niej udział?
Jak to się dzieje…., a jak to się dziać powinno… (porozmawiamy omawiając konkretne przykłady z życia)
Te i inne pytania będą przedmiotem tego warsztatu. W końcu nadszedł czas, by zmierzyć się z nimi na tym obozie. Zrozumienie i zdrowa praktyka była i jest zawsze pożądana. W końcu chodzi o nasze życie…, często też o życie naszych bliskich, o nasze miasta i kraj.
Jest takie powiedzenie : „ Do odważnych świat należy”
Warto spróbować.
Zapraszam na warsztat.


Zbyszek Dębski – Boży Kierunek, czyli jaką historię pisze Twoje życie
Gdyby ktoś poprosił cię o opowiedzenie historii swojego życia, co byś powiedział? Większość z nas podjęła w życiu decyzje, których żałuje. Czasami myślimy o tym, że dobrze byłoby móc cofnąć czas. Niestety nie ma takiej możliwości. Ale dobra wiadomość jest taka, że twoja historia się nie skończyła, więc nie jest za późno na zmiany, które doprowadzą do tego, że pewnego dnia będziesz mógł opowiedzieć inną historię.
Plan spotkań:
Zatrzymaj się, aby zdecydować co dalej i zacząć zmieniać swoją historię.
Nie poddawaj się i zostań w miejscu, w którym jesteś.
Przygotuj serce na zmiany. Zostaw strefę komfortu i ruszaj.
Troszcz się o innych. Bądź sługą.
Nawiąż więź. Od zmiany twojej historii może dzielić Cię tylko jedna przyjaźń.
Czy jesteś gotów ufać nawet jeżeli okoliczności mówią coś innego?
Warsztat prowadzony jest na podstawie książki Craiga Groeschela „Boży kierunek”.

Kasia Kopyto – Ogarnij się i zacznij działać!
Większość z nas ma wielkie plany, marzenia, cele. Chcemy rozwijać się duchowo, zawodowo, osobowościowo, psychicznie, relacyjnie. Plany mamy piękne ale z realizacją już troszkę gorzej. Jak się zabrać za działanie? Skąd wziąć motywację? Jak przestać w końcu odkładać? Jak przestać szukać wymówek, a zamiast tego zrozumieć siebie, swoje potrzeby i zacząć szukać rozwiązań na swoją miarę? Zapraszam na warsztat gdzie przyjrzymy się: – przyczynom wiecznego odkładania – Sposobom radzenia sobie – Roli motywacji i samodyscypliny – Nawykom, które ułatwiają nam życie. Poszukamy wspólnie skutecznych rozwiązań, które w efektywny sposób zmienią tę część naszego życia na którą mamy wpływ.


Przemek Kopyto„Zdrowie psychiczne a życie duchowe”|
Jako ludzie wierzący miewamy czasem problem z rozróżnieniem problemów duchowych i zaburzeń psychicznych dotyczących obszaru duszy, dodatkowo nierzadko manifestujących się w ciele. Jak się w tym wszystkim połapać? Jak rozpoznać podstawowe objawy zaburzeń psychicznych? Kiedy walczyć duchowo, a kiedy iść do psychologa lub lekarza? Kiedy zmienić toksyczne środowisko? Kiedy sobie radzić samemu, a kiedy się zwrócić po pomoc?
O tym będzie ten warsztat.
Zapraszam wierzących zainteresowanych zdrowiem psychicznym nie tylko innych, ale też swoim…😉

Asia i Dawid Muszkiet – Level Up
-Zapraszamy na warsztaty, na których podzielimy się z Wami najważniejszymi zasadami i sposobami dotyczącymi prowadzenia osób z którymi macie relację do kolejnych etapów duchowej dojrzałości.
Od etapu niewiary, poprzez zaproszenie do relacji z Chrystusem, pierwszych i kolejnych kroków uczniostwa do wyposażania, tak żeby byli w stanie czynić innych uczniami


Norbert i Iwona Palimąka – Rodzinna Piecza Zastępcza
W Polsce obecnie wiele tysięcy dzieci poszukuje bezpiecznego domu. Niewiele się o tym mówi ale bezradność samorządów jest coraz większa w tej dziedzinie.
Iwona i Norbert od wielu lat zachęcają skutecznie zarówno małżeństwa jak i singli do bycia rodzicem zastępczym. Jak pomóc dzieciom? Czy sierot w Polsce przybywa? Co Ty i ja możemy wspólnie zrobić w tej sprawie? Poszukajmy wspólnie odpowiedzi podczas warsztatów na które serdecznie zapraszamy.


Agnieszka Kaflińska – Doświadczenie Miłości Ojca
W ramach warsztatów będziemy odkrywać co to znaczy mieć osobistą i doświadczalną relację z kochającym nas Bogiem Ojcem, tak jak mamy ją z Jezusem i Duchem Świętym. Zastanowimy się nad tym jakie znaczenie dla wypełnienia naszego powołania – a nawet Bożego przeznaczenia dla Kościoła – ma intymne doświadczenie Ojcowskiego serca Boga dla nas. Powiemy też o podstawowych przeszkodach w doświadczeniu Jego miłości. Będziemy również modlić się o to, abyśmy zaczęli żyć w rzeczywistości Jego Ojcowskiej miłości i doświadczać przemiany serca na wzór serca doskonałego Syna, Jezusa.


Misyjne powołanie – Warsztat prowadzony przez osoby służące jako misjonarze. Mamy ich trochę na obozie. Na misjach krótkoterminowych i długoterminowych.
Od wtorku prowadzone przez Marię Pat Gokee i jej Team.


WARSZTATY PO OBIEDZIE (15.00 – 16.00)

WARSZTATY ARTYSTYCZNE (15.00 – 16.00)

Ania Cydejko – Warsztat lepienia z gliny
Lepienie z gliny pomaga się odprężyć, rozwija kreatywność, widzenie przestrzenne oraz sprawność ruchową rąk. Tym prostym oczywistościom towarzyszy dobra i twórcza zabawa, dostępna w zasadzie dla każdego. Glina daje wiele możliwości, gdy idzie o przeniesienie swoich wyobrażeń w rzeczywistość. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w kontakcie z gliną i tym co można z niej stworzyć.

Ewa Niskiewicz-Krawczyk i Radek Krawczyk – Sztuka Ducha
Chcemy połączyć tworzenie artystycznych kartek (papier, kolaż, origami itp.) z proroczym tekstem z Biblii lub inspirowanym Biblią wpisanym na kartkę. Karteczki rozdajemy uczestnikom Wiatrołapu. Grupa wiekowa dowolna, ale najmłodsze dzieci do ok. 6-7 lat powinny być z rodzicem

Barbara Szymaniuk – Warsztat stylistyczno coachingowy True Colors
Warsztaty na których poznasz w jakich kolorach Ci najlepiej, jakie atuty posiada twoja sylwetka i jak dobierać swoje ubrania aby jak najlepiej wyrażały to czym obdarował Cię Stwórca . Od strony coachingowej zobaczymy w co” ubieramy się wewnątrz” i jakie są kolory naszego serca. Myśli są jak ubrania-zobaczymy co nam pasuje a co nie. Zapraszamy: Barbara Szymaniuk – artysta plastyk i stylista

Marta Ciućka – Urban Sketching (Miejskie Szkicowanie)
Czym jest urban sketching?
Nazwa sugeruje szkicowanie w mieście, ale tak naprawdę to fantastyczne hobby polegające na utrwalaniu otaczającej nas rzeczywistości przy pomocy prostych, malarskich technik i dzieleniu się swoimi pracami w Internecie. Nie trzeba tego robić w mieście, trzeba tylko rysować na żywo, a nie ze zdjęć, czy z wyobraźni.
Warsztaty rysunkowe są dla każdego, niezależnie od wieku, poglądów i umiejętności – wystarczy jedynie lubić rysować (lub malować).
– osoby, które mogą przygotować się do zajęć powinny mieć ze sobą niewielki szkicownik (A6 lub A5 lub coś w podobnych wymiarach), ołówek, gumka, cienkopis, kredki lub markery lub niewielki zestaw farb akwarelowych.
W czasie zajęć poznamy specyfikę farb akwarelowych i techniki
malowania tymi farbami.
W zajęciach mogą uczestniczyć osoby dopiero zaczynające przygodę
z tym medium.
Osoby, które już malują farbami akwarelowymi też znajdą dla
siebie coś ciekawego – doskonaląc swój warsztat.
Każdy z uczestników powinien mieć swoje farby akwarelowe, pędzle i
blok akwarelowy A4 lub A3.

Rafał Rzempała – Kącik szachowy
Zapraszam do spędzenia czasu przy kawce, herbatce i szachownicy. Bez względu na to, czy jesteś nowicjuszem i grasz tylko z dziadkiem raz w roku, czy też może trenujesz i grasz w turniejach, to z pewnością znajdziesz tutaj przeciwnika na swoim poziomie. Podczas warsztatów będzie czas na naukę gry, rozwijanie strategii i oczywiście samą rozgrywkę. Dla chętnych będzie można zorganizować mały turniej z nagrodami.


STREFA CAFE (15.00 – 16.00)

Kasia i Przemek Kopyto – Rodzic Cafe
Popołudniowa kawa w towarzystwie innych rodziców. Rozmów o dzieciach pewnie nie da się uniknąć, ale rozmawiać będziemy o nas, czyli rodzicach, i o naszych dylematach. Jak sobie radzić z poczuciem rodzicielskiej niekompetencji? Kto wie najlepiej, co jest dla mojego dziecka dobre? Jak pomóc dziecku podejmować dobre decyzje? Co zrobić, kiedy – jako rodzic – popełnię błąd? To tylko przykłady, ostateczne tematy będą nam się rodzic w trakcie spotkań.
Zapraszamy!

Ania Carrasco Zbierska – Mama Cafe
Przestrzeń warsztatowa dla mam i przyszłych mam. Przestrzeń do wymiany doświadczeń, dzielenia się sercem i umacniania poczucia wartości każdej kobiety.
O macierzyństwie będziemy rozmawiać z naszą ekspertką Esterą Muszkiet-Wiazowską surdopedagogiem i specjalistką wczesnego wspomagania rozwoju.
●  jak przygotować się do macierzyństwa
● baby blues & mommy jazz – o  trudnych emocjach
● rodzicielstwo bliskości
● wychowywać, czyli „wydobywać co ukryte” – o sztuce wychowania
● duchowe macierzyństwo
Strefa Mama Cafe jest przyjazna mamom z dziećmi 0-3. Kawa, herbata i przekąski dla uczestników gratis.

Maciej Fijałkowski – Władza, polityka i pieniądze. Mechanizmy współczesnego świata.
Ze światem władzy, polityki i pieniędzy najczęściej nie chcemy mieć nic wspólnego, choć jednocześnie wywołują one nasze duże emocje i mają ogromny wpływ na nasze życie. Choćby z tego powodu warto znać podstawowe prawa rządzące tymi obszarami funkcjonowania krajów i społeczeństw. W trakcie spotkań będziemy rozmawiać również o wpływie tych praw na nasz kraj i jego funkcjonowanie, a także o specyfice polskiej sytuacji i rozwiązań w kontekście uwarunkowań międzynarodowych i wewnętrznych.

Celem zajęć jest wyposażenie uczestników w narzędzia umożliwiające lepsze zrozumienie otaczającego nas świata.
Monika Szary – Praca – źródło satysfakcji, czy utrapienia.
Osobiście świadczyłam wypalenia zawodowego. Na co dzień pracuje z przedsiębiorcami, stojącymi na skraju depresji, z pracą w tle……
Jeśli twoja codzienność to:
Zawrotne tępo życia, ciągłe wyzwania, niekończący się stres, wielozadaniowość, uwikłanie, to ten warsztat jest dla Ciebie.
Nauczymy się:
– jak gospodarować swoimi zasobami, siłami, intelektem, finansami, czasami trzeba mieć mniej, żeby zyskać więcej,
– jak planować karierę, krótko i długo terminowo
– jak wprowadzać zmiany w życiu zawodowym, może warto pomyśleć o przekwalifikowaniu lub modyfikacji np. specjalizacji.
– jak połączyć pracę z innymi priorytetami i rolami życiowymi.

Wypalenie zawodowe, co to jest, kto jest nim zagrożony, ale przede wszystkim jak z niego wyjść. Czy praca może nie mieć żadnego sensu i co jeśli ma.
Poszukamy równowagi pomiędzy nie pracowaniem, a obciążeniem pracą do granic możliwości.


KONSULTACJE INDYWIDUALNE (15.00 – 16.00)

Monika Szary – Konsultacje psychologiczne
jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia kogoś życzliwego i profesjonalnego, jesteś w trudnym momencie życiowym ,jeśli chcesz coś przegadać, co cię nurtuje, lub obciąża czekam na Ciebie.

Modlitwy o uzdrowienie wewnętrzne – Jeśli zmagasz się z problemami, „bólem duszy”, nie wiesz od czego zacząć, zgłoś się do teamów usługujących uzdrowieniem wewnętrznym. Będą z Tobą modlić się i rozeznawać co można zrobić.

Modlitwy prorocze – osoby obdarzone proroczo, chętnie się o Ciebie pomodlą i zaczerpną z bożej rzeczywistości słowo od Boga dla Ciebie.