WARSZTATY SŁUŻB I ARTYSTYCZNE NA OBOZIE WIATROŁAP 2021

Warsztaty Wiatrołap

Lista wszystkich warsztatów służb i warsztatów artystycznych na obozie Wiatrołap 2021

Wszystkie warsztaty umieszczone są w następującym kontekście czasowym:


9.30 – 10.30 I wykład
11.00 – 11.50 II wykład
12.00 – 13.00 WARSZTATY SŁUŻB
13.00 – 14.00 OBIAD – I TURA
14.00 – 15.00 OBIAD – II TURA
15.00 – 16.00 WARSZTATY ARTYSTYCZNE

Dodatkowo na II wykładzie będzie oddzielne Seminarium Uzdrowienia Wewnętrznego, prowadzone przez Izę Ciesiółkę i Magdę Brodę. Będzie to seminarium w cyklu –  jedna godzina przez 6 dni z brakiem możliwości dołączenia w środku tygodnia.

WARSZTATY SŁUŻB

Sue Williams – Uczyń  ze mnie Dom Modlitwy
Ten warsztat będzie skupiony na tym jak kultywować życie modlitwy i uwielbienia, które ma wpływ na każda sferę życia . Uczniowie mogli zadać Jezusowi przeróżne pytania ale zadali mu jedno zapisane w Ewangeliach luk 11,1 Naucz nas jak się modlić . – ewidentne byli pod takim wpływem życia modlitewnego Jezusa i Jego połączenia z Ojcem, ze wiedzieli iż tu leży klucz do wszystkich innych aspektów życia w Bożym Królestwie . Na tym warsztacie zajrzymy w tematy :
1/ Kopanie swojej własnej studni czyli trwanie w Jezusie
2/ Stworzenie w domu ołtarza: umieszczenie modlitwy i uwielbienia w centrum twego domu
3/ moc modlitwy Słowem i śpiewu Słowa 4/ Harfa i Czasza -piękno i moc modlitwy i uwielbienia oraz inne

Magda Broda – Warsztat poradnictwa Chrześcijańskiego
Na tym warsztacie  spojrzymy na  kilka praktycznych zagadnień, które często trapią ludzi jak: wychowanie nastolatka, żałoba, relacje, kryzysy finansowe i zawodowe, i inne stresujące sytuacje, podczas który ludzie szukają pomocy i porady jak przejść dalej. Z różnego poradnictwa i doradztwa korzysta  współcześnie wiele osób, my zobaczymy jak praktykować poradnictwo jako osoby wierzące , kierując się wartościami chrześcijańskimi i światopoglądem Chrystocentrycznym. Odkrywać  będziemy naszą drogę w gąszczu ofert poradniczych . Zyskasz praktyczne wskazówki jak poruszać się w tym temacie. Warsztat skierowany jest do ludzi z darem duszpasterskim , z sercem do uczniostwa i towarzyszenia ludziom  w kryzysach życia i dla tych którzy mają empatię, którą pragną ukierunkować.  Zapraszam !

Ania Chojnacka – warsztaty duchowego wzrostu MARCHEWKOWE POLE
Warsztat dla poszukujących odpowiedzi na pytanie, czym są dary Ducha Świętego, jak zacząć z nich korzystać. Czy każdy jest powołany by widzieć, słyszeć i odczuwać. Modlitwa o te dary. Ćwiczenia w praktycznym używaniu tego, co nadprzyrodzone.

Liliana Cydejko – LICZY SIĘ DZISIEJSZY DZIEŃ 
„Przystąpcie bliżej do Boga, to i On zbliży się do was.” List Jakuba 4,8
Zapraszam na warsztat, na którym porozmawiamy o;
– „Potrzeby duchowe trzeba zaspokajać duchowymi sposobami. Nic innego nie zapełni próżni”
– „ Są tęsknoty duszy, które mogą ukoić tylko duchowe przeżycia, chociaż ludzie bezskutecznie próbują zaspokoić je dobrami materialnymi.” John C. Maxwell
– „Wiara to ufność w nadejście tego, co nabierze sensu dopiero, gdy popatrzymy na to z drugiej strony”. Phillip Yancey
– „Wiara umacnia tego, kto umacnia wiarę.” Matka Teresa
-‘ „Taką wiarą jak Hioba nie można wstrząsnąć, bo ona zrodziła się w wyniku wstrząsu.” Abraham Heschel
– „Niewiara sprawia, że utrapienia życia stają między nami a Bogiem. Wiara powoduje, że Bóg staje między nami a naszymi utrapieniami.” F.B. Meyer
– „Gdzie brakuje wiary w przyszłość, tam nie ma siły na dzisiaj. Brak wiary pozbawia energii.” J.C. Maxwell
Jak zawsze sporo przykładów, prawdziwych historii i pytań, które spróbujemy sobie zadać poszukując odpowiedzi.
Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych
To będzie przyjemność spędzić z Wami ten czas

Krzysztof Jędrzejewski – Warsztat dawania – czy można głupio dawać ?
„Możesz dawać bez miłości, ale nie możesz kochać bez dawania.”
– jakie masz dylematy w dawaniu, pomaganiu?
– odpowiedzialność – co i komu dajesz
– odpowiedzialność za budowanie relacji
– jak dokonywać wyborów, komu dać, a komu odmówić
– promowanie pomagania, a chwalenie się pomaganiem
– utrzymywanie osoby w miejscu słabości, a inspirowanie do zmiany na lepsze
– jak sobie radzić z oczekiwaniami, pretensjami ludzi, którym pomagasz

Agnieszka Gierba-Jędrzejewska – Ja i mój dom chcemy służyć Panu – warsztaty na temat gościnności
Jeśli kochasz poznawać ludzi , pragniesz dowiedzieć się, na czym polega gościnność i jak ją praktykować w oparciu o Boże Słowo albo zastanawiasz się, czy każdemu należy udzielać gościny , ewentualnie masz w sercu posługiwanie w tym obszarze w swoim kościele zapraszam na warsztaty „Ja i mój dom chcemy służyć Panu”. Podczas spotkań będziemy się również dzielić doświadczeniami dotyczącymi wyzwań i ograniczeń związanych z tą służbą oraz wzajemnie się inspirować

Iza Ciesiółka – Rozwijanie daru proroczego.
Kochani warsztaty kieruję jak co roku do osób, które:
-już poruszają się w obdarowaniu proroczym.
-Chciałyby poznać strategie służby proroczej. Obszary własnego posługiwania.
-Chciałyby poszerzyć swój dar o nowe doświadczenia.
-Zobaczyć czym jest dar rozeznania i jak działa.
-Chcą posługiwać biorąc pod uwagę filtry rozeznania proroczego.
-Zadać sobie pytani jak mówić by być słyszanym. Zobaczyć jak charakter i trudne doświadczenia wpływają na dary duchowe.
Sprawdzić czy we właściwy sposób, chronią wrażliwość im daną i zobaczyć dlaczego ta nadwrażliwość wielokrotnie powoduje u  osoby proroczej zranienie.

Marek Ciesiółka – „Religia męskiej duszy” (warsztat tylko dla mężczyzn)
Logiczne umysły są ograniczone, mężczyźni potrzebują czegoś więcej by zrozumieć siebie i wszechświat, potrzebują religii. Ta właśnie religia powoduje, że mężczyźni potrafią intuicyjnie wyczuć, a potem zbudować jedność z otaczającym światem. Dzięki niej dostrzegają cel, wyzbywają się egoizmu i tworzą wspólnotę z innymi mężczyznami. Docenienie mistycznego pierwiastka duszy mężczyzny wyzwala odwagę by czynić świat lepszym.
Wspólne rytuały dają mężczyznom poczucie zespolenia, oczyszczają ich z izolacji i samolubstwa. Mężczyźni, którzy wywarli wpływ na losy świata, Martin Luther King, Mahatma Gandhi, Nelson Mandela budowali swoje życie, a potem dzieła na fundamentach religii. Jeżeli mówimy o pewnych obrzędach i rytuałach, że są bezużyteczne, to znaczy, że istnieją też takie, które odgrywają znaczenie. Jak je zauważyć, ja się zaangażować, jak wyruszyć w tę podróż?

#ruchwyzwoleniamężczyzn

Kasia Kopyto – Ogarnij się i zacznij działać!
Większość z nas ma wielkie plany, marzenia, cele. Chcemy rozwijać się duchowo, zawodowo, osobowościowo, psychicznie, relacyjnie. Plany mamy piękne ale z realizacją już troszkę gorzej. Jak się zabrać za działanie? Skąd wziąć motywację? Jak przestać w końcu odkładać? Jak przestać szukać wymówek, a zamiast tego zrozumieć siebie, swoje potrzeby i zacząć szukać rozwiązań na swoją miarę? Zapraszam na warsztat gdzie przyjrzymy się: – przyczynom wiecznego odkładania – Sposobom radzenia sobie – Roli motywacji i samodyscypliny – Nawykom, które ułatwiają nam życie. Poszukamy wspólnie skutecznych rozwiązań, które w efektywny sposób zmienią tę część naszego życia na którą mamy wpływ

Przemek Kopyto – ZABURZENIA PSYCHICZNE A ŻYCIE DUCHOWE
Jako ludzie wierzący miewamy czasem problem z rozróżnieniem problemów duchowych i zaburzeń psychicznych dotyczących obszaru duszy, dodatkowo nierzadko manifestujących się w ciele. Jak się w tym wszystkim połapać? Jak rozpoznać podstawowe objawy zaburzeń psychicznych? Kiedy walczyć duchowo, a kiedy iść do psychologa lub lekarza? Kiedy zmienić toksyczne środowisko? Kiedy sobie radzić samemu, a kiedy się zwrócić po pomoc?
O tym będzie ten warsztat.
Zapraszam wierzących zainteresowanych zdrowiem psychicznym nie tylko innych, ale też swoim…?

Ryszard i Magda Sadowscy – Warsztaty doświadczenia Ojcowskiego Serca Boga
Czy mogę mieć pewność, że Bóg jest moim prawdziwym Ojcem? Jak doświadczyć Jego miłości w sposób, który przemieni moje życie? Co to znaczy mieć serce syna i żyć każdego dnia w chwalebnej wolności synów Bożych? Jak praktycznie wyglada przejscie od zycia w duchu sierocym do zycia w duchu usynowienia? Na warsztatach doświadczenia Ojcowskiego Serca Boga będziemy poznawać odpowiedzi na te pytania i razem szukać objawienia Jego pełnego miłości serca dla nas.

WARSZTATY ARTYSTYCZNE

Warsztat stylistyczno coachingowy True Colors – Barbara Szymaniuk i Bożena Olszewska
Warsztaty na których poznasz w jakich kolorach Ci najlepiej, jakie atuty posiada twoja sylwetka i jak dobierać swoje ubrania aby jak najlepiej wyrażały to czym obdarował Cię Stwórca . Od strony coachingowej zobaczymy w co” ubieramy się wewnątrz” i jakie są kolory naszego serca. Myśli są jak ubrania-zobaczymy co nam pasuje a co nie. Zapraszamy: Barbara Szymaniuk – artysta plastyk i stylista oraz Bożena Olszewska – Life Coach

Lepienie z gliny – Ania Cydejko 
Lepienie z gliny pomaga się odprężyć, rozwija kreatywność, widzenie przestrzenne oraz sprawność ruchową rąk. Tym prostym oczywistościom towarzyszy dobra i twórcza zabawa, dostępna w zasadzie dla każdego. Glina daje wiele możliwości, gdy idzie o przeniesienie swoich wyobrażeń w rzeczywistość. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w kontakcie z gliną i tym co można z niej stworzyć.

Sztuka Ducha – Ewa Niskiewicz-Krawczyk
Chcemy połączyć tworzenie artystycznych kartek (papier, kolaż, origami itp.) z proroczym tekstem z Biblii lub inspirowanym Biblią wpisanym na kartkę. Karteczki rozdajemy uczestnikom Wiatrołapu. Grupa wiekowa dowolna, ale najmłodsze dzieci do ok. 6-7 lat powinny być z rodzicem