Goście Wiatrołapu 2016


Jednym z gości na obozie Wiatrołap 2016 będzie Surprise Sithole. 

Surprise Sithole syn szamanów został powołany przez Boga, którego nie znał,
kiedy miał piętnaście lat. Opuścił wtedy swoją rodzinną wioskę i poszedł, okazując posłuszeństwo Głosowi, który w nocy kazał mu wstać i iść….
Niemal zaraz potem z miłości do Jezusa, który go powołał, rozpoczął służbę głoszenia Ewangelii w każdym miejscu, w którym się znalazł. W 1997 Bóg w suwerenny sposób połączył Surpries’a z służbą Heidi i Rollanda Bakerów w
Mozambiku i obecnie służy on jako jeden z jej przywódców, nadzorując służby pastorów w Afryce Południowej, pomagając rozprzestrzeniać przebudzenie w regionie, ale również podróżując po całym świecie, zapalając ogień Jezusa w ludziach.

Miłość do Jezusa i pragnienie oglądania chwały Bożej prowadziły znanego dziś jako Papa Surpresa pastora do najciemniejszych i najbiedniejszych miejsc na świecie. Bóg pozwolił mu oglądać wiele cudów, łącznie ze wskrzeszeniami, w nadprzyrodzony sposób obdarował go umiejętnością porozumiewania się w siedemnastu językach. Obecnie mieszka wraz z rodziną w Nelspruit w Południowej Afryce, skąd koordynuje pracę Iris Ministries.

Danny Steyne: jest pastorem i usługującym od ponad 35 lat. Od 1984r. razem z Johnem Wimberem działał jako jeden z założycieli kościołów Vineyard na południu Stanów Zjednoczonych. Zajmował się także zakładaniem wielu innych kościołów.

W 2003 roku założył wraz z żoną Karen organizację „The Mountain of Worship” (Góra uwielbienia), która od tego czasu rozprzestrzeniła się na wiele krajów, oddziałując na wspólnoty i społeczności, niosąc przesłanie o wolności, miłości, mocy i uwielbieniu. Danny jest autorem wielu podręczników oraz książek, takich jak: „Spacer po wodzie”, „Złamanie trzciny nadłamanej” czy najnowsza jego książka: „Oni żyli w ogrodzie – ja żyję w niebie, na ziemi tylko pracuję!”Wiatrołap 2015-98