Campy 2015


PODZIAŁ NA CAMPY

Czyli mieszanie, szukanie, znajdowanie się tam gdzie wiatr wieje – plan dnia w podziale na campy

Camp I:

GRUPA GŁÓWNA

Godziny: 9.00-11.50 wykłady

Zakres wiekowy: 18-99 wykłady o charakterze wietrzno- inspiracyjnym.

Pierwsza godzina prowadzona przez gości anglojęzycznych, druga godzina przez polskich usługujących.

Godziny: 12-13 grupa rozchodzi się na wybrane warsztaty służb. Grupa ta na 3 godzinie rozchodzi się na wybrane warsztaty służb.

Camp II

CAMP UZDROWIENIA WEWNĘTRZNEGO

Zakres wiekowy 17-99 lat

Godziny zajęć: 11.00-11.50 czyli druga godzina wykładów każdego dnia, camp spotyka się cały tydzień, uczestnictwo po wcześniejszym zapisie, nie ma możliwości dojścia do campu po 2 dniu.

14.15-15.15 usługa indywidualna dla chętnych po zapisach

Prowadzący: Iza Ciesiółka, Magda Broda

Program: Na Seminarium obozowym będziemy prowadzili warsztaty, składające się z wykładów połączonych z indywidalnym procesem uzdrowienia, oraz posługą indywidualną prowadzoną przez trzy grupy uzdrowienia wewnętrznego, polegającą na rozeznaniu problemu usłudze proroczej i modlitwie uzdrowienia.

Warsztaty kierujemy zarówno do osób chcących taką posługą się zajmować (tu pomoże nam dodatkowo warsztat służb) jak i do tych, którzy poszukują czegoś nowego, zagubionych, będących na jakimś rozdrożu w życiu, osób przeżywających od dłuższego czasu zamieszanie lub żyjących pod dużą presją.

Praca nasza oparta jest o kilka szkół uzdrowienia wewnętrznego miedzy innymi o podejście zintegrowane, teofostyczne jak również elementy sozo. Bierze więc pod uwagę sprawdzenie wpływu przekleństw pokoleniowych na nasze życie, sytuacji traumatycznych, niebożych przekonań i ślubów wewnętrznych, które w nas funkcjonują i w końcu zajmuje się rozeznaniem otwartych drzwi, które mogły dać legalne prawo złemu do ataku na nasze życie.

Każdy ma swój poziom wytrzymałości na taki atak mniejszy lub większy. Z reguły jednak  przeliczamy się co do sił, które mamy i nasze emocje, a więc i dusza doznaje uszczerbku, jest zagłuszana, torpedowana a my nie rozumiejąc co się dzieje, wybieramy często rozwiązanie, które wydaje się nam najlepsze bo przywraca chwilowy spokój naszej duszy, po jakimś czasie okazuje się jednak, że coś nie gra, a my ponownie przeżywamy  zamieszanie.

Potrzebujemy więc całościowo spojrzeć na to, co się stało i nie obawiać się jeszcze raz rozeznać podjętych przez nas decyzji.

 

Camp drugi w skrócie w tym roku zawiera więc: Pracę nad indywidualnym rozeznaniem miejsca, w którym jesteśmy i możliwościami zmiany naszej życiowej sytuacji. W tym samym czasie uczeniem się usługi uzdrowienia i służby uwolnienia  na osobistym przykładzie.

 

 

Camp III

 

Z TYŁU LICEUM

Grupa wiekowa 16-17 (ci, co liceum zaczynają do grupy dołączają)


Godziny zajęć obowiązkowych
: 9.00-11.50

12.00 -13.00 camp rozchodzi się na wybrane warsztaty służb.

19.00 – 22.00 Spotkanie wieczorne
W świecie w którym możesz być kim kol wiek chcesz , bądź sobą. Będziemy uczyć się od siebie jaki jest Bóg i jaki jest w nas. Dyskusje, warsztaty, modlitwa, relacje, wakacje to wszystko znajdziesz w naszym gronie.

Prowadzący:
Antoni Szczeniowski –  Jeden z założycieli Steiger Comunnity House, Liderem grup wspólnoty Droga, prowadzi zajęcia socjoterapeutyczne dla młodzieży, ma pasję do muzyki ( ZNANY JAKO -_DJ ANTONIO,)  twórczości i robienia ciekawych rzeczy. Chciałby  nauczyć się czegoś o Bogu od Ciebie. Ojciec cudownej Amelii i mąż jednej żony Katarzyny.

Michał Sylburski –  Jeden z założycieli Steiger Community House, Lider Grupy wspólnoty Droga, lubi ładne krajobrazy, Gwiezdne Wojny, Władców Pierścieni oraz ludzi, ale nie za dużo. Pasjonat grilla, mięsa wołowego i czekolady. Jednym słowem wieczny romantyk.

 

Camp IV

 

MYDŁO I POWIDŁO – Czyli gimnazjum

 

Zakres wiekowy 14-16 lat (ci, co gimnazjum dopiero zaczynają do grupy, jeśli chcą, dołączają)

 

Godziny zajęć obowiązkowych:

9.30-11.50 Mydło powidło rulez!

12.00-13.00 warsztaty służb według wyboru.
14.15-15.15 Warsztaty artystyczne do wyboru
19.30-22.00 – Camp bierze udział w wykładach, lub w zajęciach alternatywnych po uzgodnieniu z prowadzącymi zajęcia campu IV.

Prowadzący: Łukasz Gola, Justyna Chybiło
Nie będziemy robić przetworów na zimę, szydełkować nudzić się i szlajać bezczynnie po ośrodku grać w dziecinne gry Ale będziemy:
-Rozmawiać na dziwne tematy
-Mówić o tym o czym nikt nie mówi
-Dotykać sfery nieziemskiej
-Ładować baterie
-Ściągać niebo na ziemię

 

Camp V

 

Grono młodsze – Podstawówka rulez

 

Zakres wiekowy: (7-13) – (ci, co 6 lat mają czasami do tej grupy dołączają)

 

Godziny zajęć obowiązkowych:

9.00-13.00 Rządzimy i pędzimy

14.15-15.15 Warsztaty artystyczne do wyboru

19.30-22.00 nocne zajęcia alternatywne

 

Prowadzący: Asia Gola i Marlena Wołyniec

Wraz z grupą przyjaciół jesteśmy członkami KBwCh z Jeleniej Góry . Ukończyliśmy szkołę uczniostwa Ricka Watkinsa i mamy na sercu siać w młode pokolenie, co z resztą czynimy już od prawie 10-ciu lat. Od 6 lat prowadzimy grupy młodzieży na Wiatrołapie. Zależy nam żeby młodzież wzrastała w intymnej relacji z Bogiem, poruszała się w darach Ducha Świętego i była gotowa wejść w swoje powołanie. W naszym nauczaniu staramy się zwrócić szczególną uwagę na umiejętność służenia drugiej osobie, byciu pokornym i chodzeniu w znakach i cudach.

W tym roku skupimy się na odkrywaniu swojego fizycznego i duchowego potencjału. Będziemy się dobrze bawić i gościć wiele ciekawych osób i zgłębiać temat.

 

 

Camp VI
Mały Wiatrołap – czyli dzieci

 

Grupa wiekowa: 4-6 lat (3 latki dołączają tylko wtedy jeśli nie uciekają)

 

Prowadzący: Piotr Trybalski

 

Godziny zajęć: 9.30-13.00

Reszta to czas rodzinny, czasami 6 latki na warsztatach artystycznych i zajęciach alternatywnych zostają.

W drużynie 4 – 6 latków postaramy się mieć wesoły, twórczy czas. Będziemy bawić się farbami, błotem, mąką, kamieniami, szyszkami, kredą, kijami,  mydłem, zbudujemy szałasy, twierdze, zbroję dla rycerzy i rycerek. Nie obiecuję że dzieci wrócą z zajęć w czystych ubrankach:)
Zajęcia poprowadzi Piotr Trybalski: ojciec trzech wspaniałych córek – 17, 20, 23 lata. Mąż jednej żony
Mieszka w Jeleniej Górze, prowadzi w  Kościele Bożym „Zwycięstwo w Chrystusie”  szkółki niedzielne, a także gry i zabawy dla dzieci z miasta w czasie wakacji, ferii zimowych i obozy dla dzieci. Obecnie jest współzałożycielem Stowarzyszenie na rzecz Wsparcia Dziecka i Rodziny Emmanuel. oraz przygotowuje się do prowadzenia (od września) świetlicy dla dzieci z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym.